Medine-i Münevvere'ye Gidin İlahi Sözleri

Medine-i Münevvere'ye Gidin Sözleri, Medine-i Münevvere'ye Gidin Sözlerinin Anlamı, Medine-i Münevvere'ye Gidin İlahi Sözleri, Medine-i Münevvere'ye Gidin Sözlerinin Anlamı İlahisini Dinle, Medine-i Münevvere'ye Gidin Sözlerinin Anlamı İlahi Sözleri Dursun Ali Erzincanlı kaleminden yazılan Medine-i Münevvere'ye Gidin Sözleri, Medine-i Münevvere'ye Gidin Sözlerinin Anlamı ilahisinin sözlerisini sizler için aşağıda derledik. Medine-i Münevvere'ye Gidin Sözleri, Medine-i Münevvere'ye Gidin Sözlerini Anlamı İlahisinin Sözlerine aşağıdan erişebilirsiniz.


  ilahi sözleri


Gidebilirseniz Medine-i Münevvere’ye gidin. Ve gidebilirseniz Medine’ye genç yaşta gidin. Gidişiniz Musab gibi olsun. Henüz ayaklarınıza takılmadan dünya, henüz ruhunuz günahı tanımadan gidin. İlk günlerdeki gibi olsun Efendimize gidişiniz. Hani Hz. Ali 10 yaşındaydı. Zübeyr Bin Avvam 12 yaşında, Habbab Bin Erat 16’sındaydı,  Hz. Cafer 20’sinde. Mesleme bin Selame 24’ündeydi. Umeys’in kızı Esma gibi genç yaşta gidin. Hz. Zeynep gibi saf ve temiz. Efendimizin etrafında yürüdükleri gibi sizde mescidin bahçesinde yürüyün. Melekler belki sizi onlara benzetir. Tıpkı Zeynep’in yaşında derler. Fatıma’nın yaşında. Ali’nin yaşında. Melekler sizi yaşınızla benzetsin, Allah’ta yaşayışınızla.

Sanki siz başka bir ümmettiniz ve Allah’a dua ettiniz. Yarabbi bana bir kereliğine Ümmet-i Muhammed’le umre yapmayı nasip et. Allah duanızı kabul etti. Şimdi siz Medine-i Münevvere’desiniz. Çevrenizde gördükleriniz Peygamber misafirleri. Ev sahibinin hatırına onları hoş görmelisiniz. Kılabilirseniz beş vakit namazı da Mescid-i Nebevi’de kılın. Mescidin bahçesine girerken, dünyanın malını da kelamını da ardınızda bırakın. Salat ve selamla yürüyün ve selametle huzura girin. Farz edin ki mihrapta Resulullah var. Ön safta sahabe ve dalga dalga Ümmet-i Muhammed var. Asr-ı saadette kılınan namaz gibi olsun namazınız. Ravza-i mutahhara’da namaz kılmak şereftir. Sanki cennette kılmış gibi olursunuz. Ama girebilirseniz Ravza’ya iki rekat kılın duanızı yapın hemen çıkın ki, diğer misafirler de o şerefi kazansın.

Efendimiz nereye gittiyse, o gitti diye sizde gideceksiniz. Uhud’a gideceksiniz, Mescid-i Kıbleteyn’e, Hendek’e, Kuba Mescidi’ne. Eğer giderseniz Uhud’un hüznünü, Kıbleteyn’in itaatini, Hendek’in açlığını, Kuba’nın sevincini hissetmeye çalışın. Hele Uhud. Uhud ölmek için çok güzel bir gündü. O gün Uhud’da olamayışınıza, o gün Uhud’da ölemeyişinize ağlayın. Medine-i Münevvere’den ayrılık vakti geldiyse yaşadığınız ve şahit olduğunuz olumsuzlukları unutun. Belki siz yanlış görmüş yanlış anlamışsınızdır. Sevdiklerinize Medine’yi ve Medine halkını övgünün en üstünüyle anlatın. Belki ev sahibi sizden hoşnut olur da sizi tekrar misafir etmek ister. Duamız, temennimiz bu olsun. Allah’a hamd, Resulune salahat ve selam olsun.Medine-i Münevvere'ye Gidin Dursun Ali Erzincanlı Dinle


  • Admin

  • 316

  • ()