Eylül İlahi Sözleri

Eylül Sözleri, Eylül Sözlerinin Anlamı, Eylül İlahi Sözleri, Eylül Sözlerinin Anlamı İlahisini Dinle, Eylül Sözlerinin Anlamı İlahi Sözleri Zekeriya Yıldız kaleminden yazılan Eylül Sözleri, Eylül Sözlerinin Anlamı ilahisinin sözlerisini sizler için aşağıda derledik. Eylül Sözleri, Eylül Sözlerini Anlamı İlahisinin Sözlerine aşağıdan erişebilirsiniz.


  ilahi sözleri


Mehtap çok soğuk olmuş bugün, kesmiş ağarırken suda kendir, ömrümde her Eylül o günden beri, acı bir kar büken sanki
Cüzzamlı yazın mor sarı yelpazesi Eylül. Bağ bağ kızaran meyvelerin kâsesi Eylül, bir karmakarışık düşte tekerlek sesi gibi Eylül. Ömrümde her Eylül acı bir karbüken oldu o günden beri.
Eylül sonu dağlar eriyip sağlamlaşırmış. Yorgun bir ay altında sular mağmalaşınca, bir resme kapanır görürüm nereye baksam nereyi görsem.
Yağmur kuru yaprakları ıslattığı akşam gel buraya bekletme dizelerimi. Yas tut da teselli olurum belki dizlerimin yasında. Dallarda büyük kuşların akşamlamasında bir bekleyişin hüznünü duy yolları dinle. Kan ağlamasın dizelerim şiirlerimde.
Kurşun sesleri kurşun sesleri soldurdu bu yaz gülleri erken. Askerler uzaklarda trenlerle geçerken güz darmadağın nerdesin ey beklediğim.
Eylül bu yaz da bir kaçak gibi geldi yüreğime. Tutsaklar uzaklarda geçerken nerdesin beklediğim.
Yine yavaş geçiyor Eylül kapılan. Ana sincap sesinin çizdiği zikzaklı yolunda ben hep seni ağladım, seni düşündüm. Görmedim bir gün onun kışlana kışlandığını.
Ama ben hâlâ Ağustos’ta yakan bir doluyum, gel artık bekletme.Eylül Zekeriya Yıldız Dinle


  • Admin

  • 108

  • ()