Eskişehir İğneli Epilasyon

İğneli epilasyon tüy ve kıl köklerinin mikro iğneler ile elektrik akımı kullanılarak tahrip edilmesidir. Elektrik akımı ile tahrip edilen kıl kökleri eski işlevini artık gösteremez. Eskişehir iğneli epilasyon uzun vadeli olarak düşündüğümüzde oldukça avantajlı bir epilasyon yöntemidir. İnsanları istenmeyen tüylerinden kurtulabileceği iki farklı iğneli epilasyon türü mevcuttur. 

 

Galvanik İğneli Epilasyon

Bu iğneli epilasyon yönteminde mikro iğne yöntemi ile kıl köküne elektrik enerjisi aktarılmaktadır. Ardın sodyum hidroksit bazı bir losyon ile kıl kökünde bulunan kıl üretiminden sorumlu proteinler tamamen parçalanır.

 

Termolisis İğneli Epilasyon

Bu iğneli epilasyon metodu da galvanik metot ile benzerlik göstermektedir. Fakat bu yöntemde iletken olarak mikro iğneler değil iletken bir çözelti kullanılmaktadır. Ardından kıl kökünü sarmalayan hücrelere bu çözelti yardımıyla bir tireşim gönderilir. Bu titreşim hücrelerin ısınmasını ve kendi kendilerine hidrolize uğramalarına yol açar. Böylece kıl kökü tutunacak hücre bulamaz ve kendini bırakır.

 

İğneli Lazer Epilasyonun Aşamaları

Öncelikle Eskişehir iğneli epilasyon yapılacak olan bölgedeki kıl kökleri detaylı bir şekilde incelenmelidir. Daha sonra hangi iğneli epilasyon yönteminin kullanılacağına karar verilmelidir. Buradaki yöntem seçimi en az hasarla kıllardan tamamen kurtulmak için çok büyük önem arz etmektedir.

 

Gözler bile zor görülen mikro iğne yardımı ile kıl köklerine tek tek elektrik akımı verilir. Bu akım verildiğinde kıl kökü ve kıl oluşumundan sorumlu proteinler zarar görür. Daha sonra kıllar cımbız yardımıyla çekilir. Kıl herhangi bir köke tutunmadığından dolayı bu çekme işlemi sırasında hastalar herhangi bir acı hissetmezler. Her seansta her kıl kökü tek tek mikro iğne yardımıyla yakılır. Bir kaç seans sonrasında hasta pürüzsüz bir cilde sahip olur.


 

Yüz İçin İğneli Epilasyon Yapılır Mı ?

İğneli epilasyonun vücudun bütün bölgelerine yapılabileceğinden bahsetmiştik. Peki yüze iğneli epilasyon yapılır mı? Evet yüz de dahil kaşlar karın uyluk göğüs ve bacaklara gönül rahatlığı ile iğneli epilasyon yaptırabilirsiniz. Böylece bu bölgelerdeki istemediğiniz tüylerden kurtulabilirsiniz. İğneli epilasyonun genellikle kalıcı herhangi bir yan etkisi yoktur.  Fakat iğneli epilasyon seansı sonra ciltte hafif kızarıklık ve yanmalar görülebilir. 

 

Aktif olarak büyümekte olan tüyler ve kıllar için iğneli epilasyon çok daha hızlı ve daha net sonuçlar vermektedir. Bu sebeple iğneli epilasyon tek seans değil bir kaç seans uygulama gerektirmektedir.  

 

Her insanın bıyık ve çenesindeki tüy yoğunluğu farklılık göstermektedir. Bu nedenler her insan için yüze iğneli epilasyon seansı farklılık göstermektedir. Hormon tedavisi gören kadınlara yapılan iğneli epilasyon daha uzun sürerken normal bir kadın için yapılan iğneli epilasyon çok daha kısa sürmektedir. Yani tüylerin tamamen yok olması için gerekli olan süre her insan için farklılık göstermektedir. Ama tedavi sona erdiğinden her insan için kıl ve tüy sorunu tamamen tarihe karışmış olacaktır. Her bir iğneli epilasyon seansı 15 dakika ile 1 saat arasında değişmektedir.